Otwarte Pytania do Pola wspomagane metodą 3 punktów (M3P – La Méthode des Trois Points)

Pytania otwarte znane są np. z metody Access lub typowego Dwupunktu, gdzie zadajemy je „do Pola” będąc z nim połączonym poprzez pole serca, po czym odpuszczamy temat pozostawiając jego rozwiązanie otwarte – nie drążymy więcej i „zapominamy”.

Rozwiązania pojawiają się wówczas w sposób najbardziej dla nas optymalny, czasem nawet zaskakujący. 🙂

alternatywa-rozwiązanie

Innym ciekawym podejściem jest zastosowanie wspomagania pytań za pomocą metody M3P (La Méthode des Trois Points), dość popularnej we Francji (inne nazwy: metoda trzypunktowa, trzypunkt, trójpunkt), która zasadniczo podobna jest do metody dwupunktowej (niektórzy twierdzą, że to nawet to samo, wg mnie to kwestia szkoły czy techniki), ale mniejsza o szczegóły.

Francuska nazwa wynika z połączenia trzech punktów (ręka lewa, ręka prawa, serce).

13603_1241064292589769_4227995123033715770_n

Warto przy pracy z tymi technikami znajdować się w stanie czystej świadomości, aby podejść do procesu z poziomu niczym „niezanieczyszczonego”. Sposoby wejścia w nią w metodzie M3P są różne, nie ma lepszych czy gorszych, ja akurat stosuję ten z Synchronizacji Kwantowej, którego nauczył mnie Frank Kinslow, ponieważ wydaje mi się najłatwiejszy.

Jakie są typowe pytania do Pola?

– jakby to było, gdyby … ?
– jak bym się czuł, gdyby…?
– jak może być jeszcze lepiej?
– co mogłoby się zmienić, abym…?
– jakie zmiany mogłyby zajść we mnie, bym…?

Przejdźmy teraz do samego procesu zadawania pytań wspomaganych metodą M3P.

1. Wchodzimy w stan Czystej Świadomości jednym ze znanych nam sposobów (medytacja, SK, inne…).
2. Uświadamiamy sobie, że wszystko i wszyscy jesteśmy tym samym (światłem i energią w Czystej Świadomości).
3. „Aktywujemy” nasze połączenie z Polem informacyjnym poprzez pole naszego serca (to właśnie jeden z tych 3 punktów w metodzie M3P).
Jak to zrobić?
Mogą to być metody znane z innych systemów, ja dokonuję tego poprzez wizualizację oddychania sercem.
4. Odczuwamy obie dłonie jednocześnie w przestrzeni Czystej Świadomości (praktycy SK powinni wiedzieć, jak to zrobić).
4. Pierwszy punkt (lewa dłoń): nasz temat, sytuacja, zdarzenie np. stan zdrowia, finansów, relacji.
5. Punkt mentalnie łączymy z „punktem serca”
6. Zadajemy najbardziej pasujące do związanego z lewą dłonią tematu pytanie, np. „Co najlepszego może się zdarzyć dla tego tematu?”
7. Drugi punkt (prawa dłoń): odpowiedź na pytanie otwarte.
8. Łączymy mentalnie wszystkie 3 punkty: lewa dłoń – serce – prawa dłoń. Odczuwamy je wszystkie trzy jednocześnie.
9. Oddychając przez serce i utrzymując mentalnie połączenie 3 punktów powoli zbliżamy do siebie dłonie (inna opcja: zbliżamy prawą dłoń do serca, ale ja wolę wersję pierwszą, gdzie czują trójkąt).
10. Obserwujemy załamanie fali (transformację tematu), każdy odczuwać to może inaczej np. poprzez dreszcze, ziewanie, kołysanie itp. Czasem może to być wręcz przewrócenie się, warto więc być w bezpiecznym miejscu (kanapa lub krzesło) lub poprosić kogoś o asekurację.
11. Pozwalamy sobie na dojście do siebie – nie zrywamy się gwałtownie po zakończeniu procesu – dajemy sobie czas. Posiedź, poleż, ale nie leć od razu do zmywania naczyń czy wykonywania pilnych telefonów! 😉

Jest to jeden z wielu potężnych procesów transformacji stosowanych w metodzie M3P, inne są równie niesamowite.

Tej i wielu innych niezwykłych technik kwantowej kreacji rzeczywistości możesz się również nauczyć na warsztatach grupowych lub w trakcie specjalnie dla Ciebie dobranych zajęć indywidualnych na żywo lub online.

Zapraszam do kontaktu. 🙂

Open questions

2 komentarze do “Otwarte Pytania do Pola wspomagane metodą 3 punktów (M3P – La Méthode des Trois Points)

  1. […] Ciąg dalszy z kategorii kwantowych Otwartych Pytań do Pola, które można praktykować codziennie. Temat popularny – finanse. Gdy płacisz przy kasie, robisz przelew, płacisz rachunek…”wśliźnij się” delikatnie w pole serca i zadaj wewnętrzne pytanie otwarte: – Jakby to było, gdyby te pieniądze wróciły do mnie pomnożone stukrotnie, tysiąckrotnie, siedem tysięcy razy (tyle razy ile czujesz). Mówienie sobie, że wróci do mnie zwielokrotnione milion razy z jednoczesną silną wewnętrzną blokadą pod hasłem „Nie, to niemożliwe” mija się z celem. W kewstii kwantowej to tyle w tym temacie – rzuć i „zapomnij”. Pamiętaj, że nie musi to do Ciebie wrócić w formie gotówkowej, bo może być to tzw. „wartość dodana” – ktoś coś wartościowego Ci da, załatwi (za co musiałbyś np. dużo zapłacić), zaoferuje usługę gratis itp. itd. Obserwuj, nie wyszukuj. Miłej zabawy.😉 P.S. Jeżeli chcesz, możesz pytania „wzmocnić” metodą M3P, którą opisałem już wcześniej w poście: „Pytania otwarte do Pola wspomagane metodą 3 punktów (M3P – La Méthode des Trois Points)”. […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s