Synchronizacja półkul mózgowych

Hemi-Sync-Head

Dzisiejszy wpis może początkowo wyglądać bardziej technicznie niż duchowo, ale dlaczego nie skorzystać z bogactwa dźwięków dla naszego własnego rozwoju? 🙂

Moim osobistym wkładem jest tu wolne tłumaczenie poniższego tekstu umieszczonego w języku angielskim pod przedstawionym nagraniem. Ponadto przetestowałem to nagranie na sobie i przyznaję, że całkowicie „odpłynąłem” już w jego szóstej minucie (a trwa ono 1,5 godziny), choć nie był to sen, a stan z jego pogranicza, gdzie znalazłem się w tzw. „pustce pomiędzy myślami”, krótko mówiąc osiągnąłem stan swoistej medytacji.

Nagranie to pochodzi z kanału Magnetic Minds (Youtube) i pomaga w synchronizacji naszych półkul mózgowych (praktycy metod kwantowych wiedzą, że jest to bardzo istotne w początkowej fazie rozwoju). Jakie korzyści zarówno rozwojowe jak i czysto biologiczne możecie uzyskać ze słuchania tego nagrania?

Odsyłam do poniższego tłumaczenia:


Dudnienia różnicowe (synchroniczne) to określenie odnoszące się do odtwarzania jednej częstotliwości dźwięku w jednym uchu, a innej częstotliwości w drugim, w wyniku czego powstaje efekt dwutonu w śródmózgowiu – w rzeczywistości zachodzi ich postrzeganie jest jako jednego tonu. Powoduje to synchronizację półkul mózgowych, co przynosi wiele korzystnych efektów w zależności od częstotliwości.

Kiedy zachodzi synchronizacja, aktywuje się śródmózgowie i może dojść do istotnego wzrostu poziomu świadomości.

Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, powinniśmy słuchać tych częstotliwości z zamkniętymi oczami (najkorzystniej przez słuchawki).

Dudnienia różnicowe (synchroniczne) są pomocne przy medytacji, relaksacji, likwidowaniu napięć, zapewniają głębszy sen, przynoszą ulgę w odczuwaniu bólu, pomagają w rozszerzaniu świadomości, synchronizacji półkul i w wielu innych kwestiach.

Dudnienia różnicowe (synchroniczne) rzeczywiście działają? Tak. Wiele badań naukowych (zwłaszcza ostatnich) przedstawia jednoznaczne wyniki dotyczące wpływu synchronizacji fal mózgowych.


Wykazano, że częstotliwość 108 Hz (hiper-gamma – rytmy dwuuszne) synchronizuje lewą i prawą półkulę mózgu.

Częstotliwości podstawowe:

Lewa strona – 717 Hz

Prawa strona – 609 Hz

Wynik – 108 Hz


Wykazano, że częstotliwość 9 Hz (alfa – rytmy jednouszne) zwiększa przepływ informacji pomiędzy obszarami mózgu.

Częstotliwości podstawowe:

Lewa strona – 137 Hz

Prawa strona – 146 Hz

Wynik – 9 Hz


Przedstawiony film zawiera częstotliwości, które synchronizują dwie półkule mózgowe.

2 komentarze do “Synchronizacja półkul mózgowych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s